Başkan

ÖZGEÇMİŞ

06.05.1957 yılında Yozgat Çekerek Hacı Köyü’nde doğdum. 1960 yılında ailem ile Aydın’a göç ederek ilkokulu bitirdikten sonra bayan kuaförlüğünde çırak olarak işe başladım. 1979 yılında askere gidene kadar aynı iş yerinde çalışarak, askerden geldikten sonra bana mesleği sevdiren, öğreten ustam Güngör Dinçer’in desteği ile (Kuaför Güngör) İstanbul’a mesleğimi geliştirmeye gittim. 2 yıl İstanbul’da mesleğimi icra ettikten sonra Aydın’a dönerek, 1981 yılı Şubat ayında Aydın Ramazan Paşa mahallesi Gazi Bulvarı’nda Kuaför Selâhattin unvanı ile iş yerimi açtım.

İş yerimde faaliyet göstermeye devam ederken 1984 yılında Aydın Berberler Kuaförler ve Otelciler Derneği Yönetimine girerek 10 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptım. 1993 yılında unvanımızın Berberler Kuaförler ve Otelciler Odası olarak değiştiği dönemde oda başkanlığına seçildim. Aynı yıl içerisinde Esnaf Odaları Birliği Yönetim Kuruluna seçilerek, 2001 yılında Sayın Birlik Başkanımız Hulusi Akşit ve Yönetim Kurulunun olurları ile Esnaf Odaları Birliği Başkan Vekilliği görevine getirildim. 2014 yılı 8 Ocak’a kadar Başkan Vekilliğini yürüttükten sonra Yönetim Kurulunun olurları ile Esnaf Odaları Birlik Başkanlığına seçildim.

4 Mayıs 2014 yılında olağan Genel Kurulda delegelerin büyük çoğunluğunun olurları ile yeniden Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı seçilerek bir dönem daha görevimi icra ettim. 2018 yılında gerçekleşen Genel Kurulda tekrar Esnaf Odaları Birlik Başkanlığına seçildim.

Sizler gibi yıllarca emek vererek esnaflığı mutfağında öğrenen, çeşitli zorluklarla bugünlere gelen, işini sevgiyle yapan bir ağabey, bir dost, bir kardeşinizim. Bugüne kadar hayat felsefem pozitif olmak, güler yüzle kimsenin kalbini kırmadan mücadele etmek ve herkesi kendim gibi görerek elimden geldiğince insanlara el uzatmak oldu.

Hayatımın büyük çoğunluğu çok zorluklarla geçse de ben hiçbir zaman mücadelesini bırakan biri olmadım. Bundan sonra da görevime devam ederken, sağlığım elverdiği sürece Teşkilatıma, insanlığa, ülkeme hizmet etmeye devam edeceğim. Bugüne kadar birlikte omuz omuza ilerlediğimiz ve bana güveniniz için bütün dostlarıma şükranlarımı sunuyorum..

“Bir Olursak Biz Oluruz, Hür Oluruz, Tok Oluruz, Diri Oluruz!”

error: İçerik Korunuyor !!